Robuust Inspiratiedag: onverwachte verbindingen - donderdag 12 oktober 2017
Onverwachte verbindingen als inspiratiebron en aanjager van innovatie en samenwerking. Even uit de waan van de dag, ontdekken wat nodig is voor succesvolle netwerksamenwerking. Onze Inspiratiedag op 12 oktober staat in het teken van (onverwachte) nieuwe verbindingen, een prikkelend dialoog en een sterk verhaal van sprekers Drs. Michel van Schaik (Directeur Gezondheidszorg Rabobank) en Prof. Dr. Annemieke Roobeek (Directeur MeetingMoreMinds en Hoogleraar Strategy and Transformation Management, Nyenrode Business Universiteit).
Drs. Michel van Schaik
Directeur Gezondheidszorg Rabobank
Hoe ziet ons werkveld er in de toekomst uit? Wat is er anders? Welke ontwikkelingen zien we? En wat vraagt dat aan leiderschap? Michel van Schaik is Directeur gezondheidszorg bij Rabobank NL en medeauteur van drie succesvolle boeken over innovaties in de zorg. Een prikkelende, enthousiaste spreker die ons een kijkje geeft in de toekomst van ons werkveld en inzoomt op de netwerksamenwerking die daarmee samenhangt.
Prof. Dr. Annemieke Roobeek
Directeur MeetingMoreMinds en Hoogleraar Strategy and Transformation Management, Nyenrode Business Universiteit
Prof. Roobeek is dé expert op het gebied van netwerkend werken. Zij heeft op veel gebieden netwerkconcepten ontwikkeld en toegepast in de praktijk. Ze kent de valkuilen en succesfactoren als geen ander. Vanuit haar ruime ervaring met het initiëren en organiseren van netwerken, zowel in de publieke als private sector, neemt ze ons mee in voorwaarden voor succesvolle samenwerking. Op weg naar slagvaardige samenwerkingsverbanden vanuit duurzame, productieve relaties.
Vragen die centraal staan:
- Hoe kunt u succesvol zijn in een samenwerkingsverband gericht op populatiegezondheid?
- Hoe realiseren we samen benodigde veranderingen?
- Welke ontwikkelingen zien we?
- Wat zijn succesfactoren en knelpunten?
- Waar staan we nu en hoe zou de toekomst eruit kunnen zien?
Onverwachte Verbindingen door het jaar heen
Niet alleen tijdens het congres staan 'onverwachte verbindingen' centraal. Het hele jaar door gaan we op zoek naar nieuwe, relevante verbindingen die een verrijking zijn binnen onze huidige samenwerkingen. Hieronder enkele mooie voorbeelden.

Wat hebben een zorgprofessional en een IT’er met elkaar gemeen? Weinig. Ze leven in een andere wereld en spreken nauwelijks elkaars taal. Een gemiste kans, want zorg en IT kunnen heel veel voor elkaar betekenen. Reden voor Riky de Veth en Frank Aarts om zich te verdiepen in elkaars werkveld. Riky vanuit de gezondheidszorg; Frank vanuit de IT. Via een briefwisseling gaan ze - al schrijvend - op ontdekkingsreis om te kijken waar ze samen kunnen optrekken en waar zorgvragen en IT-oplossingen elkaar kunnen vinden. Met de patiënt als grote winnaar.
De wijk als (t)huis: winnaar van WHO CARES


" Toen ik vorig jaar aanwezig was bij een presentatie van Michael Porter, vond ik het eerste deel van zijn college eigenlijk het meest interessant: hij ging in vogelvlucht door de geschiedenis van filantropie en ‘goeddoenerij’ van de industrie. Hoe die ontwikkeld was van goederen doneren aan armlastige arbeidersgezinnen (van huizen tot voedselpakketten), via miljarden donaties in ‘derde wereldlanden’, naar hulp op welke manier dan ook bij het zelf ontwikkelen van een goede en gezonde landelijke economie. En in die laatste ontwikkeling zit wat Porter betreft de waardegedreven economie. Coca-Cola mag best winst maken, als het bedrijf die winst dan maar voor een gedeelte ook gebruikt om in de samenleving de juiste dingen te doen." Lees de blog van Sandra